W Bydgoszczy spędziłyśmy już 3 lata. Warto więc wspomnieć o tym, co warto w niej zobaczyć. Bydgoszcz – miejsca warte uwagi.

Bydgoszcz - miejsca warte uwagi

 Spichrze nad Brdą w Bydgoszczy

 Restauracja grecka Pireus w Bydgoszczy

 Park Jana Kochanowskiego w Bydgoszczy

Bydgoszcz – miejsca warte uwagi

Głównym i centralnym miejscem miasta jest Rynek. Nie jest on może jakiś specjalnie urokliwy, figura, która się na nim znajduje nie powoduje, że od razu mamy świadomość tego, że wiemy, gdzie się znajdujemy. Jednak uliczki znajdujące się okolicy są bardzo urokliwe. Można tam spędzić naprawdę kilka miłych godzin. Znajduje się tam także Muzeum Mydła i Historii Brudu, we którym podobno można robić samodzielnie mydełko. My niebawem mamy także zamiar się tam wybrać. Całkiem niedaleko znajduje się także Manekin, gdzie można dość smacznie i niedrogo zjeść.

Pierogarnia pod Aniołami w Bydgoszczy

Z miejsc, gdzie można zjeść na uwagę zasługuje także Pierogarnia pod Aniołami na ulicy Pomorskiej. Jest ona dość słabo widoczna z ulicy, jednak w środku jest bardzo przytulnie. Serwowane są głównie pierogi, jednak jest ich wiele rodzai. Można także zakupić zupy, czy desery. A jeśli jesteście miłośnikami programów kulinarnych i dopisze Wam szczęście to możecie liczyć na autograf Adama Kowalewskiego, finalisty Top Chef’a.

Park Hotel Bydgoszcz

Nieco dalej od centrum znajduje się także Park Hotel Bydgoszcz, gdzie gościłyśmy już kilkukrotnie. Ceny są bardzo przystępne, a jedzenie smaczne. Zawsze można znaleźć coś dobrego do skosztowania. Menu jest tam naprawdę bogate, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Co jeszcze?

Z miejsc kulturalnych warto obejrzeć także Halę Łuczniczkę, choć my osobiście nigdy tam nie byłyśmy. Widziałyśmy ją tylko przejazdem. W Bydgoszczy znajduje się także wiele miejsc przyrody, parków oraz Myślęcinek, gdzie można się przechadzać, jeździć na rolkach. Znajduje się także ZOO, jednak jest one dość liche w zwierzęta, przynajmniej było jakieś 3 lata temu. Nie znamy obecnego zaopatrzenia.

Bydgoszcz – miejsca warte uwagi to takie miejsca, które przychodzą nam na myśl, jako pierwsze. Kojarzycie coś jeszcze? 🙂

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także