Biwaki to nie tylko zajęcia stacjonarne. Pozwól sobie na wycieczki w bliskiej okolicy. Niekoniecznie trzeba daleko wyjeżdżać, by zobaczyć coś ciekawego.

Biwaki to nie tylko zajęcia stacjonarne

 Daj się ponieść fantazji

 Drużynowa – to brzmi dumnie

 Półkolonie mogą być fajne

Biwaki to nie tylko zajęcia stacjonarne

Biwaki to nie tylko zajęcia stacjonarne. Choć najprościej zorganizować ,,zajęcia świetlicowe” wycieczki wśród uczestników biwaków także cieszą się sporym zainteresowaniem. Zajęcia stacjonarne są fajne pod tym względem, że mając ustaloną tematykę danej wycieczki możemy wymyślić jakąś myśl przewodnią wszystkich zajęć. Mimo, że gry świetlicowe są fajne, to mogą po pewnym czasie się znudzić. Dlatego też uważamy, że biwaki to nie tylko zajęcia stacjonarne. Wycieczki, zwiady terenowe – to jest to, co nas kręci.

Zwiady terenowe – zwiedzaj najbliższą okolicę

Zwiady terenowe są bardzo popularne w harcerskich kręgach. Można się także pokusić o ich wykorzystanie na klasowych wycieczkach, bowiem dzięki tej formie można w naprawdę ciekawy sposób poznać bliższą i dalszą okolicę. Zwiady terenowe zazwyczaj wiążą się z poznaniem historii danego miasta, miejskimi legendami. W formie zwiadu można także przeprowadzić ankietę lub jakąś zbiórkę pieniędzy, rozdawanie gadżetów. Jest to o tyle szeroka forma, że można ją dowolnie dostosowywać do swoich potrzeb. Biwaki to nie tylko zajęcia stacjonarne. Zwiady terenowe po najbliższej okolicy z powodzeniem mogą z nimi współgrać.

A może jakaś wycieczka?

Wycieczka zazwyczaj wiąże się ze sporymi wydatkami, jednak niekoniecznie musi tak być. Zawsze można zebrać po kilka złotych więcej i udać się do najbliższego miasta. O wiele łatwiej mają osoby, które mieszkają w dużych miejscowościach. Tam zawsze znajdzie się jakieś kolejne muzeum do odwiedzenia, w którym nikt jeszcze nie był. Nawet jeśli miejsce jest już znane zupełnie inaczej odbiera się taką atrakcję w drużynowym towarzystwie. Niektóre muzea czy miejsca warte uwagi organizują zajęcia typowo dla grup zorganizowanych. Dobrze byłoby zorientować się w tej kwestii, bowiem jest to bardzo fajna alternatywa dla zajęć stacjonarnych.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także