Uwielbiam książki Nicholasa Sparksa. ,,Bezpieczna przystań” to 11 z 17 tomów zaplanowanych w serii ,,Wszystkie kolory miłości” i trochę smutno mi się robi, że przygoda z twórczością tego amerykańskiego pisarza dobiegnie końca.

,,Bezpieczna przystań" Nicholas Sparks

 ,,Dla Ciebie wszystko” Nicholas Sparks

 ,,Szczęściarz” Nicholas Sparks

 ,,Pamiętnik” Nicholas Sparks

Książka zupełnie inna niż wszystkie

Jeszcze zanim zaczęłam zapoznawać się z twórczością Nicholasa Sparksa i jego ksiażkami wydanymi w serii kioskowej przeczytałam kilka pozycji jego autorstwa, obejrzałam filmy, które gdzieś były emitowane w telewizji lub sama znalazłam wersję filmową moich ulubionych powieści. Nie sklamię, jeśli powiem, że twórczość tego pisarza jak dotąd kojarzyła mi się ze szczęśliwymi zakończeniami, miłością silniejszą lub słabszą. Bohaterowie, owszem, mieli swoje problemy, ale zawsze jakoś potrafili się z nimi uporać. Sądzę, że liczne rzesze czytelniczek na całym świecie uwielbiają twórczość Nicholasa Sparksa za pewnego rodzaju cukierkowość. ,,Bezpieczna przystań” jest tego całkowitym zaprzeczeniem.

Każdy z nas ma prawo do szczęścia 

Każdy człowiek ma prawo czuć się bezpiecznie w swoim domu, prawda? Prawda. Nikt nie powinien obawiać się powrotu do domu, nie powinien być inwigilowany i kontrolowany przez drugiego człowieka. Wreszcie, nikt nie powinien być poniżany. A tak właśnie było w przypadku Katie,  głównej bohaterki tej pozycji. Kobieta niespodziewanie znajduje się w malutkim miasteczku Southport, gdzie nikt nie zna jej przeszłości. Nieoczekiwanie jednak w jej życie zaczyna powoli wkradać się mężczyzna. Alex,  człowiek, który także w pewien sposób szuka drogi dla siebie i swoich dzieci.

,,Bezpieczna przystań” Nicholas Sparks

Muszę przyznać, że myślałam, ze wiem już, czego mogę spodziewać się po twórczości tego amerykańskiego pisarza. Myliłam się. Nicholas Sparks przeszedł samego siebie, zaczynając na podjętym temacie, poprzez doskonałe wykreowanych różnorodnych bohaterów, a kończąc na zakończeniu. ,,Bezpieczna przystań” to powieść z pewnością niejednowymiarowa. dużo w niej tym razem odniesień do Biblii, do tego, jak powinien postępować człowiek. Myślę, ze fani twórczości pisarza będą zadowoleni, a Ci, którzy dotychczas nie czytali nic jego autorstwa, poznają go jako doskonałego pisarza.

Zobacz także