Korzystając z faktu, że znów jesteśmy w grodzie Kopernika postanowiłyśmy odwiedzić restaurację Anatolia w Toruniu (ul. Franciszkańska 20) serwujący w większości kuchnię turecką.

Anatolia w Toruniu

 Wieże widokowe w Toruniu

 Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu

 Zamek Dybowski w Toruniu

Anatolia w Toruniu

Daleko nie miałyśmy, bowiem tureckie specjały możemy zjeść już w miejscu oddalonym od wydziału o ok. 2 minuty. Postanowiłyśmy więc  z tego skorzystać, chociaż, mówiąc szczerze, wchodząc, zapomniałyśmy, że jest to restauracja turecka. Zaraz po przekroczeniu progu możemy zająć miejsce w jednej z dwóch salek. Jak można zauważyć, na miejscu możemy oczekiwać elementów typowych dla regionu, który reprezentuje swoim menu Anatolia w Toruniu. Wnętrze jest bardzo przytulne. Podczas naszej wizyty pojawiło się także dość sporo gości, co działa na plus lokalu. Znajduje się niedaleko rynku i UMK, dzięki czemu nawet studenci mający niewielkie ,,okienko” mogą tutaj zawitać na szybki obiad, czy smaczny deser.

Anatolia w Toruniu

Anatolia w Toruniu

Anatolia w Toruniu

Nasze zamówienie w Anatolia w Toruniu

Skoro o tym ostatnim już mowa, zdecydowałyśmy się na baklavę, bardzo słodkie ciastko, które razem ze szklanką soku jabłkowego dało się zjeść, nie zasłodziwszy się do końca. W menu znajduje się wiele dań z mięsem, typowym dla kuchni tureckiej. My jednak nie kosztowałyśmy, gdyż jak może wiecie, za mięsem w restauracjach nie przepadamy. Postawiłyśmy więc na pizzę margharitę. Pytałyśmy o porcję, miała być mała, a okazała się duża. Zależy też, ile kto jest w stanie zjeść, jednak my po 2-3 kawałkach na osobę miałyśmy dosyć. Zwłaszcza, że wcześniej zjadłyśmy ciastko. Pizza jest bardzo dobrze doprawiona, jednak nam zasmakowała. Plusem lokalu jest niebanalne wnętrze, niewygórowane ceny oraz krótki czas oczekiwania. Jeżeli nie znacie, musicie to zmienić.

Anatolia w Toruniu

Anatolia w Toruniu

Anatolia w Toruniu

Anatolia w Toruniu

Anatolia w Toruniu

Anatolia w Toruniu

Anatolia w Toruniu

Anatolia w Toruniu

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także