Jesień zbliża się wielkimi krokami, czas więc na zaproponowanie Wam 5 propozycji wyjazdu na jesienny weekend. Gotowi?

5 propozycji wyjazdu na jesienny weekend

 Szlakiem 5 wielkopolskich miast

 Jeden dzień w województwie wielkopolskim 

 Migawki z Wrześni

5 propozycji wyjazdu na jesienny weekend

5 propozycji wyjazdu na jesienny weekend, czyli, naszym zdaniem, takie miejsca, które uda Wam się zwiedzić mniej lub bardziej w weekend. Biorąc pod uwagę, że będziecie mieli maksymalnie 2,5 dnia warto dobrze rozplanować sobie wycieczkę i wybrać tylko te miejsca, które koniecznie musicie zobaczyć.

Trójmiasto połączone ze zwiedzaniem Helu

Trójmiasto połączone z Helem to nasza pierwsza propozycja. Gdańsk mniej lub bardziej zwiedzi się w jeden dzień. Hel można obejść już w piątkowe popołudnie, dzięki czemu na zwiedzenie Gdyni i Sopotu zostanie Wam cały dzień. Naszym zdaniem, jest to jak najbardziej wykonalne, bo na każde miasto pół dnia będzie wystarczające.

Lubelszczyzna

Lubelszczyzna jest długa i szeroka. Wybierając się tam możecie skusić się na Sandomierz, Baranów Sandomierski, Opatów, Ujazd, ewentualnie z Zamościem lub wybrać Lublin z Kazimierzem Dolnym, Nałęczowem, Puławami, Celejowem i Rąblowem. W przypadku obu propozycji musicie przygotować się na dużo chodzenia, bo atrakcji tam nie brakuje.

Kraków, Chorzów, Katowice

Kraków, Chorzów i Katowice to nasza kolejne jesienna propozycja. Jesteśmy dowodem na to, że w 2-3 dni uda się zwiedzić te trzy miasta, więc Wam też powinno się to udać. Ponownie jednak przygotujcie się na dużo chodzenia, bo miejsc wartych zobaczenia jest tam naprawdę sporo.

Poznań, Kórnik, Rogalin

Poznań – stolica Wielkopolski znów skrywa przed nami wiele tajemnic i nowych miejsc do odkrycia. Za każdym razem uda nam się trafić na coś nowego. Z pobliskich miast warto zajrzeć też do Kórnika, by obejrzeć zamek, Arboretum i parowozownię. W Rogalinie czeka na Was zamek, galeria obrazów i znane niemal w całej Polsce rogalińskie dęby.

Toruń, Bydgoszcz, Inowrocław

Toruń, Bydgoszcz, Inowrocław to nasza już ostatnia propozycja na jesienny weekend. W trzech miastach do zwiedzania jest bardzo dużo, więc wybierzcie tylko najbardziej interesujące Was atrakcje. W Toruniu będzie to na pewno Muzeum Piernika, Dom Legend Toruńskich, ewentualnie Dom Kopernika. W Bydgoszczy – Wyspa Młyńska, a w Inowrocławiu Solanki i ewentualnie Muzeum Kasprowicza. Mamy nadzieję, że nasza lista 5 propozycji wyjazdu na jesienny weekend okaże się dla Was choć trochę pomocna. A jakie miejscowości Wy możecie nam polecić?

Zobacz także

 • To prawda, w Krakowie jest wiele do zobaczenia, dobrze, że większość ciekawych miejsc znajduje się w centrum 😉 Jesienią warto wybrać się do Łańcuta niedaleko Rzeszowa, gdzie jest przepiękne lub w Bieszczady 😀

  • O, Rzeszów też mamy w planach. W Bieszczadach rodzice byli kilka tygodni temu, też pięknie.

 • Trójmiasto i Hel – jestem zdecydowanie na tak!

 • To musiałoby być szalone tempo zwiedzania. Wolałabym jednak spędzić cały weekend w jednym miejscu i lepiej je poznać. A np. na zwiedzanie Gdańska czy Krakowa nawet weekend by mi nie wystarczył. 😉

  • No to wiadomo. W przypadku bliższych miejsc odwiedzamy miasta nawet po kilka, czasem kilkanaście razy. Gdy wyjeżdżamy gdzieś daleko musimy się śpieszyć, bo szybko tam nie wrócimy.

 • Podobnie jak Ann, tez wole spokojniejsze tempo ;). Ja czekam na październik i Dzień Nauczyciela – wtedy planuje 4 dni wolnego świętować w Szwajcarii 🙂

  • O, wspaniale. Już teraz życzymy udanego wyjazdu 🙂

 • Lubelszczyzna to moje marzenie <3 Ale chyba muszę zarezerwować na jego spełnienie kilka dni więcej 😉

  • Zdecydowanie. My spędziłyśmy tam łącznie 8 dni.

 • Hmm, może Sandomierz, jeśli ogarniemy się jeszcze przed porodem. Chciałbym żeby się udało 🙂

 • Majka

  A ja uwielbiam Szczecin jesienią, coś cudownego! Piękne miasto cały rok, ale jesienią to już przesadza 😉 W tym roku wyjeżdżam tam w listopadzie, postawiłam też na relaks , więc tym razem zatrzymuję się w hotelu Dana, które ma SPA, nie mgoe się już doczekać tego wyjazdu. Specjalnie nie brałam latem, bo uważam, że wakacje jesienią są super!!! :-)))))

  • W Szczecinie byłyśmy w kwietniu, strasznie zimno, ale i tak było warto 🙂