Jesień zbliża się wielkimi krokami, czas więc na zaproponowanie Wam 5 propozycji wyjazdu na jesienny weekend. Gotowi?

5 propozycji wyjazdu na jesienny weekend

 Szlakiem 5 wielkopolskich miast

 Jeden dzień w województwie wielkopolskim 

 Migawki z Wrześni

5 propozycji wyjazdu na jesienny weekend

5 propozycji wyjazdu na jesienny weekend, czyli, naszym zdaniem, takie miejsca, które uda Wam się zwiedzić mniej lub bardziej w weekend. Biorąc pod uwagę, że będziecie mieli maksymalnie 2,5 dnia warto dobrze rozplanować sobie wycieczkę i wybrać tylko te miejsca, które koniecznie musicie zobaczyć.

Trójmiasto połączone ze zwiedzaniem Helu

Trójmiasto połączone z Helem to nasza pierwsza propozycja. Gdańsk mniej lub bardziej zwiedzi się w jeden dzień. Hel można obejść już w piątkowe popołudnie, dzięki czemu na zwiedzenie Gdyni i Sopotu zostanie Wam cały dzień. Naszym zdaniem, jest to jak najbardziej wykonalne, bo na każde miasto pół dnia będzie wystarczające.

Lubelszczyzna

Lubelszczyzna jest długa i szeroka. Wybierając się tam możecie skusić się na Sandomierz, Baranów Sandomierski, Opatów, Ujazd, ewentualnie z Zamościem lub wybrać Lublin z Kazimierzem Dolnym, Nałęczowem, Puławami, Celejowem i Rąblowem. W przypadku obu propozycji musicie przygotować się na dużo chodzenia, bo atrakcji tam nie brakuje.

Kraków, Chorzów, Katowice

Kraków, Chorzów i Katowice to nasza kolejne jesienna propozycja. Jesteśmy dowodem na to, że w 2-3 dni uda się zwiedzić te trzy miasta, więc Wam też powinno się to udać. Ponownie jednak przygotujcie się na dużo chodzenia, bo miejsc wartych zobaczenia jest tam naprawdę sporo.

Poznań, Kórnik, Rogalin

Poznań – stolica Wielkopolski znów skrywa przed nami wiele tajemnic i nowych miejsc do odkrycia. Za każdym razem uda nam się trafić na coś nowego. Z pobliskich miast warto zajrzeć też do Kórnika, by obejrzeć zamek, Arboretum i parowozownię. W Rogalinie czeka na Was zamek, galeria obrazów i znane niemal w całej Polsce rogalińskie dęby.

Toruń, Bydgoszcz, Inowrocław

Toruń, Bydgoszcz, Inowrocław to nasza już ostatnia propozycja na jesienny weekend. W trzech miastach do zwiedzania jest bardzo dużo, więc wybierzcie tylko najbardziej interesujące Was atrakcje. W Toruniu będzie to na pewno Muzeum Piernika, Dom Legend Toruńskich, ewentualnie Dom Kopernika. W Bydgoszczy – Wyspa Młyńska, a w Inowrocławiu Solanki i ewentualnie Muzeum Kasprowicza. Mamy nadzieję, że nasza lista 5 propozycji wyjazdu na jesienny weekend okaże się dla Was choć trochę pomocna. A jakie miejscowości Wy możecie nam polecić?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także