Każdy z nas ma takie miejsca, do których z chęcią by się wybrał. Dziś chciałybyśmy przedstawić Ci 10 polskich miast, które chciałybyśmy odwiedzić. Zaczynamy.

10 polskich miast, które chciałybyśmy odwiedzić

 Wycieczka samodzielna czy zorganizwoana?

 Hotel – cena czy komfort

 Stwórz mapę wyjazdu

10 polskich miast, które chciałybyśmy odwiedzić

Nic nie mówiłyśmy, bo nie byłyśmy pewne, czy się uda, ale najbliższe 8 dni spędzimy na południowo-wschodnim wyjeździe w Polsce. W planach mamy odwiedzenie Lublina, Sandomierza, Zamościa, Nałęczowa, Kazimierza Dolnego, Puław. Wróćmy jednak do głównego tematu wpisu, choć pewnie części już się domyślacie.

  • Lublin – miałyśmy w planach już chyba 2, czy 3 lata i w sumie nadal nie wierzymy, że udało nam się tam dotrzeć. Mamy ochotę przespacerować się klimatycznymi uliczkami, zwiedzić ciekawe zabytki, odwiedzić interesujące muzea. Coś nam się wydaje, że to będzie kolejne miasto, z którym poczujemy chemię.
  • Sandomierz – miasto znane przede wszystkim z ,,Ojca Mateusza”, choć jak patrzymy na atrakcje to z widzimy, ze będziemy tam miały co robić.
  • Zamość – kolejna miejscowość na wschodzie, którą z chęcią odwiedzimy. Znajduje się tam jedyne ZOO w okolicy. Ciekawe jesteśmy, czy jest warte swojej ceny (bilet ulgowy ok. 15 zł)
  • Opole – miasto, które znany młody pisarz szczególnie poleca. Mowa o Remigiuszu Mrozie. Mamy ochotę odwiedzić opolską Wenecję.
  • Leszno – kolejna miejscowość do której wybieramy się od co najmniej roku i wybrać się nie możemy. Istnieje szansa, że w końcu w te wakacje się zmobilizujemy.
  • Płock – już prawie miałyśmy kupować bilet na pociąg, kiedy okazało się, że zmienił się rozkład jazdy i nie uda nam się pojechać i wrócić w jeden dzień. Odłożyłyśmy więc wyjazd na później.
  • Kruszwica – miasto Popiela, którego zjadły myszy. Raz przejeżdżałyśmy niedaleko, ale ostatecznie się nie zdecydowałyśmy. Mamy ochotę udać się w rejs statkiem po Gople i wejść na myślą wieżę.
  • Kielce – tak naprawdę byłyśmy tam ok. 10 lat temu, ale na obozie z okazji 100-lecia skautingu i nie do końca pamiętamy, żebyśmy wyszły ,,na miasto”. Można więc powiedzieć, że byłaby to nasza pierwsza wizyta w tym mieście.
  • Radom – z czystej ciekawości, chciałybyśmy spotkać się z Patrycją, a przy okazji możemy zobaczyć, czy na tym terenie znajdziemy jakieś inne atrakcje.
  • Białystok – kolejne miejsce, do którego chciałybyśmy się wybrać. Najbardziej chyba interesuje nas cały teren Podlasia i cerkwie, które się tam znajdują. Poza tym niedaleko jest Wilczy Szaniec i wiele innych atrakcji.

Uff,  na początku wydawało nam się, że nie stworzymy tej listy, a gdybyśmy jeszcze dłużej pomyślały, zapewne dopisałybyśmy kilka propozycji. Teraz zapraszamy Cię do podjęcia wyzwania – jakie 10 polskich miast Ty chciałbyś odwiedzić? Jesteśmy niezwykle ciekawe!

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także